Vishay/Sprague 199D106X9035D2B1E3
199D106X9035D2B1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D106X9035D2B1E3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 10UF 35V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D106X9035D2B1E3.pdf
Availability of 199D106X9035D2B1E3
QUANTITY
199D106X9035D2B1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D106X9035D2B1E3
Internal Part NumberEIS-199D106X9035D2B1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.400" (10.16mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D106X9035D2B1E3
Related Links199D106X9, 199D106X9035D2B1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D106X9035D2B1E3 Details Description
Related parts for 199D106X9035D2B1E3
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 9V 1W datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 36POS datasheet.pdf
TWEEZER POINT VERY FINE 4B 4.33" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SCOPEMETER 2CH 500MHZ COLOR SCC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LTC4226-2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 19.2MHZ CMOS SMD datasheet.pdf