TE Connectivity Raychem Cable Protection 342A124-25/86-0
342A124-25/86-0 picture photo
Mfg. Part Number
342A124-25/86-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
342A124-25/86-0.pdf
Availability of 342A124-25/86-0
QUANTITY
342A124-25/86-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 342A124-25/86-0
Internal Part NumberEIS-342A124-25/86-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit 342A1
TypeBoot, Transition - Side Breakout, 45°
Shell Size - Insert24
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied1.060" (26.9mm)
Large Diameter Recovered0.490" (12.4mm)
Small Diameter Supplied0.520" (13.2mm)
Small Diameter Recovered0.240" (6.1mm)
Large Recovered Length1.660" (42.2mm)
Small Recovered Length1.680" (42.7mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered3.540" (89.9mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)342A124-25/86-0
342A124-25/86-0 Details Description
Related parts for 342A124-25/86-0
CAP CER 560PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG BUS TERM 1.5A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 5A 38 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC DO-214AC datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
MODBUS,2G GSM EDGE,SCRTER datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 1.25MM 12PS SMD R/A TIN datasheet.pdf