Vishay/Sprague 199D107X06R3D6V1E3
199D107X06R3D6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D107X06R3D6V1E3
Brief Description
CAP TANT 100UF 6.3V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D107X06R3D6V1E3.pdf
Availability of 199D107X06R3D6V1E3
QUANTITY
199D107X06R3D6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D107X06R3D6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D107X06R3D6V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.498" (12.66mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D107X06R3D6V1E3
Related Links199D107X0, 199D107X06R3D6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D107X06R3D6V1E3 Details Description
Related parts for 199D107X06R3D6V1E3
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE YELLOW datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 5POS SNGL SMD datasheet.pdf
CONN HDR 82POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf