Vishay/Sprague 199D107X9003D2B1E3
199D107X9003D2B1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D107X9003D2B1E3
Brief Description
CAP TANT 100UF 3V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D107X9003D2B1E3.pdf
Availability of 199D107X9003D2B1E3
QUANTITY
199D107X9003D2B1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D107X9003D2B1E3
Internal Part NumberEIS-199D107X9003D2B1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.400" (10.16mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D107X9003D2B1E3
Related Links199D107X9, 199D107X9003D2B1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D107X9003D2B1E3 Details Description
Related parts for 199D107X9003D2B1E3
FIXED IND 1MH 130MA 5.736 OHM datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20 UNF 20MA datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FUSE CLASS J INDCTR T/D 45A 600V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS SCKT datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100 L.143 datasheet.pdf
FAN 12VDC 75X30MM 2WR datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 5W DO214AB datasheet.pdf