Vishay/Sprague 199D107X9020F6V1E3
199D107X9020F6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D107X9020F6V1E3
Brief Description
CAP TANT 100UF 20V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D107X9020F6V1E3.pdf
Availability of 199D107X9020F6V1E3
QUANTITY
199D107X9020F6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D107X9020F6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D107X9020F6V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package100
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.378" Dia (9.60mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D107X9020F6V1E3
Related Links199D107X9, 199D107X9020F6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D107X9020F6V1E3 Details Description
Related parts for 199D107X9020F6V1E3
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 0.392 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 887 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf