Vishay/Sprague 199D125X9025A2V1E3
199D125X9025A2V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D125X9025A2V1E3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 1.2UF 25V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D125X9025A2V1E3.pdf
Availability of 199D125X9025A2V1E3
QUANTITY
199D125X9025A2V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D125X9025A2V1E3
Internal Part NumberEIS-199D125X9025A2V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance1.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeA
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D125X9025A2V1E3
Related Links199D125X9, 199D125X9025A2V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D125X9025A2V1E3 Details Description
Related parts for 199D125X9025A2V1E3
IC DIFF COMPARATOR DUAL 8-DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS .8MM W/O BOSS datasheet.pdf
CONN ARRAY DIFF MALE 3X30PAIR datasheet.pdf
RES SMD 47.5KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 64EQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 24pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT PIN datasheet.pdf