Vishay/Sprague 199D154X9050A1V1E3
199D154X9050A1V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D154X9050A1V1E3
Brief Description
CAP TANT 0.15UF 50V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D154X9050A1V1E3.pdf
Availability of 199D154X9050A1V1E3
QUANTITY
199D154X9050A1V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D154X9050A1V1E3
Internal Part NumberEIS-199D154X9050A1V1E3
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D154X9050A1V1E3
Related Links199D154X9, 199D154X9050A1V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D154X9050A1V1E3 Details Description
Related parts for 199D154X9050A1V1E3
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 SQ WW datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 5A ROLLR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 10POS datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 5W T18 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf