Vishay/Sprague 199D156X0020D1V1E3
199D156X0020D1V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D156X0020D1V1E3
Brief Description
CAP TANT 15UF 20V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D156X0020D1V1E3.pdf
Availability of 199D156X0020D1V1E3
QUANTITY
199D156X0020D1V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D156X0020D1V1E3
Internal Part NumberEIS-199D156X0020D1V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.400" (10.16mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D156X0020D1V1E3
Related Links199D156X0, 199D156X0020D1V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D156X0020D1V1E3 Details Description
Related parts for 199D156X0020D1V1E3
SWITCH PUSH SPST-NO 0.01A 12V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 86POS .156 GREEN datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 400MHZ 14DFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48SSOP datasheet.pdf
RES 10 OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY OS 400W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT datasheet.pdf
LED WHITE 4000K 80CRI SMD datasheet.pdf
680UF 420V 45X50MM 85C 10000H datasheet.pdf