Vishay/Sprague 199D156X0020D7V1E3
199D156X0020D7V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D156X0020D7V1E3
Brief Description
CAP TANT 15UF 20V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D156X0020D7V1E3.pdf
Availability of 199D156X0020D7V1E3
QUANTITY
199D156X0020D7V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D156X0020D7V1E3
Internal Part NumberEIS-199D156X0020D7V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.498" (12.66mm)
Lead Spacing0.250" (6.35mm)
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D156X0020D7V1E3
Related Links199D156X0, 199D156X0020D7V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D156X0020D7V1E3 Details Description
Related parts for 199D156X0020D7V1E3
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP D-5 16-20AWG datasheet.pdf
LABEL LSR POLY YEL .38 X .38" datasheet.pdf
IC DESERIALIZER SDI LVDS 48-LLP datasheet.pdf
LED MODULE NATURAL WHITE, 12 LED datasheet.pdf
MOD IGBT 600V 290A SP3 datasheet.pdf
RF WIRELESS OPERATOR INTERFACE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf