Vishay/Sprague 199D225X0035B6V1E3
199D225X0035B6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D225X0035B6V1E3
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 35V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D225X0035B6V1E3.pdf
Availability of 199D225X0035B6V1E3
QUANTITY
199D225X0035B6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D225X0035B6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D225X0035B6V1E3
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.398" (10.12mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D225X0035B6V1E3
Related Links199D225X0, 199D225X0035B6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D225X0035B6V1E3 Details Description
Related parts for 199D225X0035B6V1E3
CONN HEADER .100 SINGL R/A 27POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 20POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 232 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOD IR RCVR 56KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 20AWG YLW datasheet.pdf
TRANS RF LDMOS 90W SOT1121 datasheet.pdf