Vishay/Sprague 199D226X0003B1V1E3
199D226X0003B1V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D226X0003B1V1E3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 3V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D226X0003B1V1E3.pdf
Availability of 199D226X0003B1V1E3
QUANTITY
199D226X0003B1V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D226X0003B1V1E3
Internal Part NumberEIS-199D226X0003B1V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeB
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D226X0003B1V1E3
Related Links199D226X0, 199D226X0003B1V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D226X0003B1V1E3 Details Description
Related parts for 199D226X0003B1V1E3
RES SMD 33.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED CHAS MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CUT & POLISH FLAP BRUSH 7A MED datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 10PIN GOLD STR PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf