Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10A225KO8N3NC
CL10A225KO8N3NC picture photo
Mfg. Part Number
CL10A225KO8N3NC
Brief Description
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0603
Datasheet Download
CL10A225KO8N3NC.pdf
Availability of CL10A225KO8N3NC
QUANTITY
CL10A225KO8N3NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10A225KO8N3NC
Internal Part NumberEIS-CL10A225KO8N3NC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10A225KO8N3NC
Related LinksCL10A22, CL10A225KO8N3NC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10A225KO8N3NC Details Description
Related parts for CL10A225KO8N3NC
CONN RECEPT PIN WRAPOST .370" datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 3.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC RHEOSTAT DALLASTAT 100K 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC COMPARATOR DIFF QUAD 14TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 784FCBGA datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES 5K OHM 8SOIC datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8HSOP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 1A SYNC 10MLP datasheet.pdf