Vishay/Sprague 199D226X0020D2V1E3
199D226X0020D2V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D226X0020D2V1E3
Brief Description
CAP TANT 22UF 20V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D226X0020D2V1E3.pdf
Availability of 199D226X0020D2V1E3
QUANTITY
199D226X0020D2V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D226X0020D2V1E3
Internal Part NumberEIS-199D226X0020D2V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.400" (10.16mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D226X0020D2V1E3
Related Links199D226X0, 199D226X0020D2V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D226X0020D2V1E3 Details Description
Related parts for 199D226X0020D2V1E3
IC 16BIT TRANSP D LATCH 48-TVSOP datasheet.pdf
FLARE LENS FOR LUXEON 10 X 80DEG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MODEM SOCKET GPRS QUAD-BAND GSM datasheet.pdf
CORD SJT 16AWG 3COND SHIELD 1M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9.4PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS DUAL LTGRAY datasheet.pdf