Vishay/Sprague 199D226X06R3C1V1E3
199D226X06R3C1V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D226X06R3C1V1E3
Brief Description
CAP TANT 22UF 6.3V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D226X06R3C1V1E3.pdf
Availability of 199D226X06R3C1V1E3
QUANTITY
199D226X06R3C1V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D226X06R3C1V1E3
Internal Part NumberEIS-199D226X06R3C1V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.360" (9.14mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D226X06R3C1V1E3
Related Links199D226X0, 199D226X06R3C1V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D226X06R3C1V1E3 Details Description
Related parts for 199D226X06R3C1V1E3
CONN HEADER 25POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
ENCODER PROG 16RES SW TTL RADIAL datasheet.pdf
ADAPTER TI MCU DIP40/QFP80 datasheet.pdf
CABINET STEEL 18.1X79X84.1 GRY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CBL ASSY 5POS FMALE,RA-MALE 10M datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T SOLDER LUG datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 130MA 8.76 OHM datasheet.pdf