Vishay/Sprague 199D226X06R3CXV1E3
199D226X06R3CXV1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D226X06R3CXV1E3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 6.3V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D226X06R3CXV1E3.pdf
Availability of 199D226X06R3CXV1E3
QUANTITY
199D226X06R3CXV1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D226X06R3CXV1E3
Internal Part NumberEIS-199D226X06R3CXV1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.420" (10.66mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeC
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D226X06R3CXV1E3
Related Links199D226X0, 199D226X06R3CXV1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D226X06R3CXV1E3 Details Description
Related parts for 199D226X06R3CXV1E3
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V datasheet.pdf
92507-107-R/A PF SIG REC 96MM datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP INV 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 1507 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 420V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP POLY 1000UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf