TDK Corporation CKCL44X7R1E103M085AA
CKCL44X7R1E103M085AA picture photo
Mfg. Part Number
CKCL44X7R1E103M085AA
Brief Description
CAP ARRAY 10000PF 25V X7R 0805
Datasheet Download
CKCL44X7R1E103M085AA.pdf
Availability of CKCL44X7R1E103M085AA
QUANTITY
CKCL44X7R1E103M085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of CKCL44X7R1E103M085AA
Internal Part NumberEIS-CKCL44X7R1E103M085AA
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
SeriesCKC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CKCL44X7R1E103M085AA
Related LinksCKCL44X7R1, CKCL44X7R1E103M085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CKCL44X7R1E103M085AA Details Description
Related parts for CKCL44X7R1E103M085AA
FIXED IND 1.2UH 260MA 900 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 60POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 42POS .100 DBL R/A PCB datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
2:1 FAB HEATSHRINK BLK 70MM 100' datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR OP42GS datasheet.pdf
ANT NANOBLUE 802.11BG RG178 IPEX datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LFQFP datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 160MA 2.7 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 550OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf