Vishay/Sprague 199D226X06R3CXV1E3
199D226X06R3CXV1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D226X06R3CXV1E3
Brief Description
CAP TANT 22UF 6.3V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D226X06R3CXV1E3.pdf
Availability of 199D226X06R3CXV1E3
QUANTITY
199D226X06R3CXV1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D226X06R3CXV1E3
Internal Part NumberEIS-199D226X06R3CXV1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.420" (10.66mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D226X06R3CXV1E3
Related Links199D226X0, 199D226X06R3CXV1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D226X06R3CXV1E3 Details Description
Related parts for 199D226X06R3CXV1E3
IC FUEL GAUGE BATT 28TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BP PIERCE BLOCK LF datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf
CERAM AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 800MHZ 6CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN OSM PLUG R/A 50OHM SOLDER datasheet.pdf