Vishay/Sprague 199D226X9025D1V1E3
199D226X9025D1V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D226X9025D1V1E3
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D226X9025D1V1E3.pdf
Availability of 199D226X9025D1V1E3
QUANTITY
199D226X9025D1V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D226X9025D1V1E3
Internal Part NumberEIS-199D226X9025D1V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.400" (10.16mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D226X9025D1V1E3
Related Links199D226X9, 199D226X9025D1V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D226X9025D1V1E3 Details Description
Related parts for 199D226X9025D1V1E3
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 3V 2.0KHZ PCB datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 630VDC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 120MA 4.5 OHM datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf