Vishay/Sprague 199D226X96R3C2V1E3
199D226X96R3C2V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D226X96R3C2V1E3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 6.3V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D226X96R3C2V1E3.pdf
Availability of 199D226X96R3C2V1E3
QUANTITY
199D226X96R3C2V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D226X96R3C2V1E3
Internal Part NumberEIS-199D226X96R3C2V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.360" (9.14mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeC
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D226X96R3C2V1E3
Related Links199D226X9, 199D226X96R3C2V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D226X96R3C2V1E3 Details Description
Related parts for 199D226X96R3C2V1E3
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS .100" SGL SMD RA datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V 28-SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL NPN SSMINI6 datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 2VOUT 20W datasheet.pdf
DIODE ZENER 190V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 5POS THRUHL datasheet.pdf
CAP CER 430PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf