Vishay/Sprague 199D226X96R3C2V1E3
199D226X96R3C2V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D226X96R3C2V1E3
Brief Description
CAP TANT 22UF 6.3V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D226X96R3C2V1E3.pdf
Availability of 199D226X96R3C2V1E3
QUANTITY
199D226X96R3C2V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D226X96R3C2V1E3
Internal Part NumberEIS-199D226X96R3C2V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.360" (9.14mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D226X96R3C2V1E3
Related Links199D226X9, 199D226X96R3C2V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D226X96R3C2V1E3 Details Description
Related parts for 199D226X96R3C2V1E3
IC REG SWTCHD CAP INV 50MA 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ RRO 8SOPWR datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ QD SYNC 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 7.17"L X 7.09"W datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE COAXIAL 30AWG 100' datasheet.pdf
EXTENSION BIT datasheet.pdf
CREE XP-E GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf