Vishay/Sprague 199D275X9035B6V1E3
199D275X9035B6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D275X9035B6V1E3
Brief Description
CAP TANT 2.7UF 35V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D275X9035B6V1E3.pdf
Availability of 199D275X9035B6V1E3
QUANTITY
199D275X9035B6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D275X9035B6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D275X9035B6V1E3
PackagingBulk
Capacitance2.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.398" (10.12mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D275X9035B6V1E3
Related Links199D275X9, 199D275X9035B6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D275X9035B6V1E3 Details Description
Related parts for 199D275X9035B6V1E3
RES SMD 113K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-12V 40W datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 165CABGA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 5.1A 16.9 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 600VDC AXIAL datasheet.pdf