Panasonic Electronic Components ERJ-S02F30R1X
ERJ-S02F30R1X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F30R1X
Brief Description
RES SMD 30.1 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F30R1X.pdf
Availability of ERJ-S02F30R1X
QUANTITY
ERJ-S02F30R1X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F30R1X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F30R1X
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F30R1X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F30R1X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F30R1X Details Description
Related parts for ERJ-S02F30R1X
RES ARRAY 8 RES 820 OHM 16SOIC datasheet.pdf
PANEL TOP LOUVERED 19" BLACK datasheet.pdf
CONN SPRING 41POS SNGL .197 PCB datasheet.pdf
IC SUPERVISOR OPEN DRAIN SC-70 datasheet.pdf
RELAY BLOCK 10AMP OUT BASE PNP datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.825 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
3 POS EP 2.5 HDR, GLOW WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT PIN datasheet.pdf