Vishay/Sprague 199D335X9035B7V1E3
199D335X9035B7V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D335X9035B7V1E3
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 35V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D335X9035B7V1E3.pdf
Availability of 199D335X9035B7V1E3
QUANTITY
199D335X9035B7V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D335X9035B7V1E3
Internal Part NumberEIS-199D335X9035B7V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.398" (10.12mm)
Lead Spacing0.250" (6.35mm)
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D335X9035B7V1E3
Related Links199D335X9, 199D335X9035B7V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D335X9035B7V1E3 Details Description
Related parts for 199D335X9035B7V1E3
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 20POS VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 20POS .156 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.5A SYNC 10DFN datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 14POS VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf