Vishay/Sprague 199D684X0035A1V1E3
199D684X0035A1V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D684X0035A1V1E3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 35V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D684X0035A1V1E3.pdf
Availability of 199D684X0035A1V1E3
QUANTITY
199D684X0035A1V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D684X0035A1V1E3
Internal Part NumberEIS-199D684X0035A1V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeA
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D684X0035A1V1E3
Related Links199D684X0, 199D684X0035A1V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D684X0035A1V1E3 Details Description
Related parts for 199D684X0035A1V1E3
IC FPGA 316 I/O 432MBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 16K OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 12A 8ULTRASO datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS T/H R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
V23050-A1018-A551 datasheet.pdf
TV 55C 55#20 SKT RECP datasheet.pdf
CAP 5600 UF 20% 10 V datasheet.pdf