Conec 6STF37PAR04B20X
6STF37PAR04B20X picture photo
Mfg. Part Number
6STF37PAR04B20X
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-SUB FILTER 37POS IP67
Datasheet Download
6STF37PAR04B20X.pdf
Availability of 6STF37PAR04B20X
QUANTITY
6STF37PAR04B20X Order Process
Ship out your order
Specifications of 6STF37PAR04B20X
Internal Part NumberEIS-6STF37PAR04B20X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)6STF37PAR04B20X
Related Links6STF37P, 6STF37PAR04B20X Datasheet, Conec Distributor
6STF37PAR04B20X Details Description
Related parts for 6STF37PAR04B20X
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL SC70-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
HAN P FEMALE CRIMP CONTACT datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf