Vishay/Sprague 199D684X5035A2B1E3
199D684X5035A2B1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D684X5035A2B1E3
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 35V 5% RADIAL
Datasheet Download
199D684X5035A2B1E3.pdf
Availability of 199D684X5035A2B1E3
QUANTITY
199D684X5035A2B1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D684X5035A2B1E3
Internal Part NumberEIS-199D684X5035A2B1E3
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D684X5035A2B1E3
Related Links199D684X5, 199D684X5035A2B1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D684X5035A2B1E3 Details Description
Related parts for 199D684X5035A2B1E3
SIDACTOR BI 6V 400A DO-214AA datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.2PF 50V 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LIGHTING TERM .125 TERMINAL datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 1A SOT223 datasheet.pdf