Vishay/Sprague 199D685X06R3A2B1E3
199D685X06R3A2B1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D685X06R3A2B1E3
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 6.3V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D685X06R3A2B1E3.pdf
Availability of 199D685X06R3A2B1E3
QUANTITY
199D685X06R3A2B1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D685X06R3A2B1E3
Internal Part NumberEIS-199D685X06R3A2B1E3
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D685X06R3A2B1E3
Related Links199D685X0, 199D685X06R3A2B1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D685X06R3A2B1E3 Details Description
Related parts for 199D685X06R3A2B1E3
CONN MOD JACK 4P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC FILTER EMI SINGLE ESD SC75-3 datasheet.pdf
CABLE ASSEM FIBER SC-ST 10METER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES 750 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 45mA Signage 24-HTSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 2.5MM TH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
470UF 10V 10.5X16 105C RAD datasheet.pdf