Microsemi Commercial Components 1EZ100D5E3/TR8
1EZ100D5E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ100D5E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 100V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ100D5E3/TR8.pdf
Availability of 1EZ100D5E3/TR8
QUANTITY
1EZ100D5E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ100D5E3/TR8
Internal Part NumberEIS-1EZ100D5E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)100V
Tolerance±5%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)-
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ100D5E3/TR8
Related Links1EZ100D, 1EZ100D5E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ100D5E3/TR8 Details Description
Related parts for 1EZ100D5E3/TR8
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS 24AWG MTA-156 datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 5% 600VDC QC TERM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A 4WLCSP datasheet.pdf