Microsemi Commercial Components 1EZ110D10E3/TR12
1EZ110D10E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ110D10E3/TR12
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 110V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ110D10E3/TR12.pdf
Availability of 1EZ110D10E3/TR12
QUANTITY
1EZ110D10E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ110D10E3/TR12
Internal Part NumberEIS-1EZ110D10E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)110V
Tolerance±10%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)570 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 83.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ110D10E3/TR12
Related Links1EZ110D1, 1EZ110D10E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ110D10E3/TR12 Details Description
Related parts for 1EZ110D10E3/TR12
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 6.3PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 320 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 16KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V HCSL 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 60W datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.16UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf