Microsemi Commercial Components 1EZ110D2E3/TR8
1EZ110D2E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ110D2E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 110V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ110D2E3/TR8.pdf
Availability of 1EZ110D2E3/TR8
QUANTITY
1EZ110D2E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ110D2E3/TR8
Internal Part NumberEIS-1EZ110D2E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)110V
Tolerance±2%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)570 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 83.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ110D2E3/TR8
Related Links1EZ110D, 1EZ110D2E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ110D2E3/TR8 Details Description
Related parts for 1EZ110D2E3/TR8
BATTERY LITHIUM 6V COIN 23MM datasheet.pdf
POT 250 OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
IC CPLD 1700MC 7NS 324FBGA datasheet.pdf
XMITTER HANDHELD 418MHZ 8 BUTTON datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 24QFN datasheet.pdf
FUSE MOD 550A 700V BLADE datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
5+5 WAY M HORIZ SMT WOJS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf