API Delevan 1210R-221J
1210R-221J picture photo
Mfg. Part Number
1210R-221J
Brief Description
FIXED IND 220NH 805MA 320 MOHM
Datasheet Download
1210R-221J.pdf
Availability of 1210R-221J
QUANTITY
1210R-221J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-221J
Internal Part NumberEIS-1210R-221J
Type-
Material - CoreIron
Inductance220nH
Tolerance±5%
Current Rating805mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)320 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant350MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-221J
Related Links1210R, 1210R-221J Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-221J Details Description
Related parts for 1210R-221J
COVER PRECUT 2 FACEPLATE OFFWHT datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100TQFP datasheet.pdf
RES 562K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 7PIN CRIMP datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
RES 2 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf