Microsemi Commercial Components 1EZ110D5E3/TR8
1EZ110D5E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ110D5E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 110V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ110D5E3/TR8.pdf
Availability of 1EZ110D5E3/TR8
QUANTITY
1EZ110D5E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ110D5E3/TR8
Internal Part NumberEIS-1EZ110D5E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)110V
Tolerance±5%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)570 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 83.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ110D5E3/TR8
Related Links1EZ110D, 1EZ110D5E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ110D5E3/TR8 Details Description
Related parts for 1EZ110D5E3/TR8
RES SMD 11 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KIT CONN 2MM MICRO-FIT 3.0 390PC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT PINS datasheet.pdf
FUSE DIST BLOCK 175A 600V 2POLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.022UF 25V X7R 0612 datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf