Microsemi Commercial Components 1EZ130DE3/TR12
1EZ130DE3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ130DE3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 130V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ130DE3/TR12.pdf
Availability of 1EZ130DE3/TR12
QUANTITY
1EZ130DE3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ130DE3/TR12
Internal Part NumberEIS-1EZ130DE3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)130V
Tolerance±20%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)910 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 98.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ130DE3/TR12
Related Links1EZ130D, 1EZ130DE3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ130DE3/TR12 Details Description
Related parts for 1EZ130DE3/TR12
IC DRVR/RCVR RS232 ESD 16-TSSOP datasheet.pdf
IC V-PROT 2-4CELL LI-ION 8-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 18BIT I2C 4SPS SOT23-6 datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 650MA 630 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf