Vishay/Dale CW0107K500KE12
CW0107K500KE12 picture photo
Mfg. Part Number
CW0107K500KE12
Brief Description
RES 7.5K OHM 10W 10% AXIAL
Datasheet Download
CW0107K500KE12.pdf
Availability of CW0107K500KE12
QUANTITY
CW0107K500KE12 Order Process
Ship out your order
Specifications of CW0107K500KE12
Internal Part NumberEIS-CW0107K500KE12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesCW
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±10%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CW0107K500KE12
Related LinksCW0107K, CW0107K500KE12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CW0107K500KE12 Details Description
Related parts for CW0107K500KE12
IC ADC 12BIT 8CH 20-SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 2% 50VDC 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 1/4W PC PIN datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 96POS R/A GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf