Microsemi Commercial Components 1EZ150DE3/TR8
1EZ150DE3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ150DE3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 150V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ150DE3/TR8.pdf
Availability of 1EZ150DE3/TR8
QUANTITY
1EZ150DE3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ150DE3/TR8
Internal Part NumberEIS-1EZ150DE3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)150V
Tolerance±20%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)1300 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 114V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ150DE3/TR8
Related Links1EZ150, 1EZ150DE3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ150DE3/TR8 Details Description
Related parts for 1EZ150DE3/TR8
IC FPGA 519 I/O 676FBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MT PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 31POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 350 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/40W CARBON LOG datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 42POS datasheet.pdf