Microsemi Commercial Components 1EZ170D10E3/TR8
1EZ170D10E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ170D10E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 170V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ170D10E3/TR8.pdf
Availability of 1EZ170D10E3/TR8
QUANTITY
1EZ170D10E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ170D10E3/TR8
Internal Part NumberEIS-1EZ170D10E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)170V
Tolerance±10%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)1450 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 130.4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ170D10E3/TR8
Related Links1EZ170D, 1EZ170D10E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ170D10E3/TR8 Details Description
Related parts for 1EZ170D10E3/TR8
IC REG CTRLR PWM 8-DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MUX QUAD 2INPUT FAST CMOS 16QSOP datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
PTC THERMISTOR S 1022-A 120-A 51 datasheet.pdf
SBC COPPERHEAD 4 CORE I7 2.3GHZ datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 390 OHM 11SIP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 16A datasheet.pdf