Microsemi Commercial Components 1EZ190D2E3/TR8
1EZ190D2E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ190D2E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 190V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ190D2E3/TR8.pdf
Availability of 1EZ190D2E3/TR8
QUANTITY
1EZ190D2E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ190D2E3/TR8
Internal Part NumberEIS-1EZ190D2E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)190V
Tolerance±2%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)1700 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 144.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ190D2E3/TR8
Related Links1EZ190D, 1EZ190D2E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ190D2E3/TR8 Details Description
Related parts for 1EZ190D2E3/TR8
IC MONITOR RESET 2.18V SC-70-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 37, 37 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 1A 115V datasheet.pdf
3.3 W/W INERTIA LOCK PLUG HSG datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 4.2MM 12-24VDC datasheet.pdf