3M 1MF26-L586-00C-500
1MF26-L586-00C-500 picture photo
Mfg. Part Number
1MF26-L586-00C-500
Manufacturer
Product Category
D-Shaped, Centronics Cables
Brief Description
CABLE ASSY R/A MDR-STRGT SDR 5M
Datasheet Download
1MF26-L586-00C-500.pdf
Availability of 1MF26-L586-00C-500
QUANTITY
1MF26-L586-00C-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1MF26-L586-00C-500
Internal Part NumberEIS-1MF26-L586-00C-500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInput/Output Connector Systems Primer
Mini Delta Ribbon Connector System
Video FileSDR Systems
MDR System
Featured Product3M™ Cables
MDR Connectors
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyD-Shaped, Centronics Cables
SeriesShrunk Delta Ribbon (SDR)
ConfigurationCentronics 26 pos Male to Male, Right Angle
Length16.40' (5.0m)
Cable TypeRound, Beige
ShieldingShielded
StyleBidirectional
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1MF26-L586-00C-500
Related Links1MF26-L58, 1MF26-L586-00C-500 Datasheet, 3M Distributor
1MF26-L586-00C-500 Details Description
Related parts for 1MF26-L586-00C-500
IC MCU 32BIT ROMLESS 144LQFP datasheet.pdf
GDT 90V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
DIN RAIL SLOTTED ALUMINUM 2M datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 84BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 330 NF 10% 1600VDC RAD datasheet.pdf