Microsemi Commercial Components 1N5346A/TR12
1N5346A/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
1N5346A/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 9.1V 5W T18
Datasheet Download
1N5346A/TR12.pdf
Availability of 1N5346A/TR12
QUANTITY
1N5346A/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1N5346A/TR12
Internal Part NumberEIS-1N5346A/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)9.1V
Tolerance±10%
Power - Max5W
Impedance (Max) (Zzt)2 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr7.5µA @ 6.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 1A
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1N5346A/TR12
Related Links1N5346, 1N5346A/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1N5346A/TR12 Details Description
Related parts for 1N5346A/TR12
JUMPER-H9991TR/1852BK/X 2" datasheet.pdf
VARISTOR 815V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS .5MM SMD W/FIT datasheet.pdf
BLOWER 6.26X17.2X5.25" BLACK datasheet.pdf
IC VIDEO MULTIPLEXER 2X1 24SSOP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE PWM 6TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE 250V 5X20 SNGL PGT RAD 5A datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1.3NH 320MA 200 MOHM datasheet.pdf