ON Semiconductor 1SMA22AT3
1SMA22AT3 picture photo
Mfg. Part Number
1SMA22AT3
Brief Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMA
Datasheet Download
1SMA22AT3.pdf
Availability of 1SMA22AT3
QUANTITY
1SMA22AT3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1SMA22AT3
Internal Part NumberEIS-1SMA22AT3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Jun/2006
Standard Package5,000
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.3A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency540pF @ 1MHz
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageSMA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1SMA22AT3
Related Links1SMA, 1SMA22AT3 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
1SMA22AT3 Details Description
Related parts for 1SMA22AT3
SWITCH DIP TAPE SEALED 10POS datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CABLE HDMI 28AWG 2METER YELLOW datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 15NS 28TSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 8.06M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC 45 BLK 15POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf