| Internal Part Number | EIS-2-20-467MP | |
| MSDS Material Safety Datasheet | 467MP,468MP,9667MP,9668MP(L) MSDS | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Tapes, Adhesives | |
| Family | Tape | |
| Series | - | |
| Packaging | Roll | |
| Tape Type | Adhesive Transfer Tape | |
| Adhesive | Acrylic | |
| Backing, Carrier | Polycoated Kraft Liner | |
| Thickness | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) | |
| Thickness - Adhesive | 0.0023" (2.3 mils, 0.058mm) | |
| Thickness - Backing, Carrier, Liner | 0.0042" (4.2 mils, 0.107mm) | |
| Width | 2.00" (50.80mm) | |