E-T-A 2-5700-IG1-K10-15A
2-5700-IG1-K10-15A picture photo
Mfg. Part Number
2-5700-IG1-K10-15A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
2-5700-IG1-K10-15A.pdf
Availability of 2-5700-IG1-K10-15A
QUANTITY
2-5700-IG1-K10-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2-5700-IG1-K10-15A
Internal Part NumberEIS-2-5700-IG1-K10-15A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series2-5700
Breaker TypeThermal
Current Rating15A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2-5700-IG1-K10-15A
Related Links2-5700-IG, 2-5700-IG1-K10-15A Datasheet, E-T-A Distributor
2-5700-IG1-K10-15A Details Description
Related parts for 2-5700-IG1-K10-15A
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,GRA,ENHCD,C5 datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 3A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK SSCG 1PLL 2CH 8TSSOP datasheet.pdf
D4NL-2CFB-B4 datasheet.pdf
6P 8C 3W RIGHT VERT XCHD HDR datasheet.pdf