E-T-A 2-5700-IG1-P10-DD-20A
2-5700-IG1-P10-DD-20A picture photo
Mfg. Part Number
2-5700-IG1-P10-DD-20A
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
2-5700-IG1-P10-DD-20A.pdf
Availability of 2-5700-IG1-P10-DD-20A
QUANTITY
2-5700-IG1-P10-DD-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2-5700-IG1-P10-DD-20A
Internal Part NumberEIS-2-5700-IG1-P10-DD-20A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCommon Circuit Protection Mistakes
Featured ProductThermal Overcurrent Circuit Breaker Series 2-5700
Other Drawings2-5700 Series Panel Cutout
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Number of Poles1
Actuator TypePush-Push
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2-5700-IG1-P10-DD-20A
Related Links2-5700-IG1, 2-5700-IG1-P10-DD-20A Datasheet, E-T-A Distributor
2-5700-IG1-P10-DD-20A Details Description
Related parts for 2-5700-IG1-P10-DD-20A
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 7/8" datasheet.pdf
RES SMD 7.68KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC RGSTRD BUS EXCHANGER 56SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SINGLE END 16POS SOCKET 1M datasheet.pdf
RES 825K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 1.3MM datasheet.pdf
RES 10.3K OHM 0.3W 0.5% AXIAL datasheet.pdf