E-T-A 2-6400-IG8-P10-A3-SI-401041
2-6400-IG8-P10-A3-SI-401041 picture photo
Mfg. Part Number
2-6400-IG8-P10-A3-SI-401041
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 250VAC 28VDC
Datasheet Download
2-6400-IG8-P10-A3-SI-401041.pdf
Availability of 2-6400-IG8-P10-A3-SI-401041
QUANTITY
2-6400-IG8-P10-A3-SI-401041 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2-6400-IG8-P10-A3-SI-401041
Internal Part NumberEIS-2-6400-IG8-P10-A3-SI-401041
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series2-6400
Breaker TypeThermal
Current Rating-
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2-6400-IG8-P10-A3-SI-401041
Related Links2-6400-IG8-P1, 2-6400-IG8-P10-A3-SI-401041 Datasheet, E-T-A Distributor
2-6400-IG8-P10-A3-SI-401041 Details Description
Related parts for 2-6400-IG8-P10-A3-SI-401041
DEKAFIX GW 5 MARKED 123 50/CD datasheet.pdf
RES 125 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 18AWG ORANGE .156 datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD datasheet.pdf
SPRING HOLD DOWN ASSEMBLY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RING INSUL datasheet.pdf
BCH-508HS-16 BK datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 440VAC AXIAL datasheet.pdf