Aries Electronics, Inc. 20-001.5-152FB
20-001.5-152FB picture photo
Mfg. Part Number
20-001.5-152FB
Manufacturer
Product Category
Flat Flex, Ribbon Jumper Cables
Brief Description
CABLE 20POS .100 JUMPER 1.5 INCH
Datasheet Download
20-001.5-152FB.pdf
Availability of 20-001.5-152FB
QUANTITY
20-001.5-152FB Order Process
Ship out your order
Specifications of 20-001.5-152FB
Internal Part NumberEIS-20-001.5-152FB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex, Ribbon Jumper Cables
Series152FB
Cable TypeRibbon
Number of Conductors20
Pitch0.100" (2.54mm)
Length1.50" (38.10mm)
Length - Exposed Ends0.125" (3.18mm)
Termination StyleCompletely Exposed Wires on Both Sides with Protective Tab
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20-001.5-152FB
Related Links20-001., 20-001.5-152FB Datasheet, Aries Electronics, Inc. Distributor
20-001.5-152FB Details Description
Related parts for 20-001.5-152FB
FIXED IND 150UH 1.409A 273 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC VCOM CALIBRATOR I2C 8TDFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
OSC CMEMS 27.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf