3M 20.32MM-6.86MM-25-8815
20.32MM-6.86MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
20.32MM-6.86MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
20.32MM X 6.86MM 1=25/PK
Datasheet Download
20.32MM-6.86MM-25-8815.pdf
Availability of 20.32MM-6.86MM-25-8815
QUANTITY
20.32MM-6.86MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 20.32MM-6.86MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-20.32MM-6.86MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline6.86mm x 20.00mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20.32MM-6.86MM-25-8815
Related Links20.32MM-6.8, 20.32MM-6.86MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
20.32MM-6.86MM-25-8815 Details Description
Related parts for 20.32MM-6.86MM-25-8815
IC REG SWTCHD CAP INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 12V datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 10V 10% 1507 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC VCXO 130MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf