FFF 20020000-C022B01LF
20020000-C022B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020000-C022B01LF
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERM BLOCK
Datasheet Download
20020000-C022B01LF.pdf
Availability of 20020000-C022B01LF
QUANTITY
20020000-C022B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020000-C022B01LF
Internal Part NumberEIS-20020000-C022B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series01-350
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions2
Positions Per Level2
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew - Rising Cage Clamp
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²0.5-1.5mm²
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020000-C022B01LF
Related Links20020000-, 20020000-C022B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020000-C022B01LF Details Description
Related parts for 20020000-C022B01LF
CONN FFC FPC VERT 18POS 1MM PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
LAMP INCAN PNL MNT T3 1/4 AMBER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 29.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
LENS W/HOLDER 21.6MM XB-D RND datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 20W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf