FFF 20020004-D171B01LF
20020004-D171B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020004-D171B01LF
Brief Description
381 TB PLG PLUG 180
Datasheet Download
20020004-D171B01LF.pdf
Availability of 20020004-D171B01LF
QUANTITY
20020004-D171B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020004-D171B01LF
Internal Part NumberEIS-20020004-D171B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTerminal Blocks
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Design 28/Apr/2014
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series01-381
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions17
Positions Per Level17
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²0.5-1.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020004-D171B01LF
Related Links20020004-, 20020004-D171B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020004-D171B01LF Details Description
Related parts for 20020004-D171B01LF
JUMPER-H1506TR/A3049B/H1504TR12" datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.5A SC63 datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.025" .642" datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
TIMER STAR DELTA 8PIN 220VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 100V 4A SOD64 datasheet.pdf
TV 4C 4#16 SKT PLUG datasheet.pdf
470UF 60V 16X43 105C AXI datasheet.pdf