FFF 20020010-G071B01LF
20020010-G071B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020010-G071B01LF
Datasheet Download
20020010-G071B01LF.pdf
Availability of 20020010-G071B01LF
QUANTITY
20020010-G071B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020010-G071B01LF
Internal Part NumberEIS-20020010-G071B01LF
Standard Package720
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series02-500
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions7
Positions Per Level7
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry270°
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020010-G071B01LF
Related Links20020010-, 20020010-G071B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020010-G071B01LF Details Description
Related parts for 20020010-G071B01LF
CONN SCKT 36POS DELTA W/INSER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 56POS datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 240PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf