FFF 20020011-C131B01LF
20020011-C131B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020011-C131B01LF
Datasheet Download
20020011-C131B01LF.pdf
Availability of 20020011-C131B01LF
QUANTITY
20020011-C131B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020011-C131B01LF
Internal Part NumberEIS-20020011-C131B01LF
Standard Package400
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series02-350
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions13
Positions Per Level13
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Voltage - IEC-
Current - UL8A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²0.5-1.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020011-C131B01LF
Related Links20020011-, 20020011-C131B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020011-C131B01LF Details Description
Related parts for 20020011-C131B01LF
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 500MA TUMD2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 7.62MM datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOTOR CABLEW BRAKE 3M MHME2.0KW datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
MICRO 9 M 12" YEL datasheet.pdf